Wędzonki

To poszczególne partie mięsa takie jak boczek, schab, karkówka i szynka, peklowane są metodą zalewową z dodatkiem aromatycznych ziół. Następnie wędzone dymem olchowym w tradycyjnej wędzarni opalanej drewnem. Szlachetny rodzaj dymu użyty w tym procesie wywołuje niepowtarzalny zapach, łagodny smak oraz złocisto-brązową barwę.

Polędwica z Wędzarni

-­ potocznie określana jako schab. Jedna z najchudszych wędzonek dostępnych na rynku. Przez 6 dni leżakuje w solance z dodatkiem naturalnych przypraw, aby w końcu trafić do wędzarni. Następnie 7 godzin wędzenia nadaje polędwicy odpowiedni charakterystyczny smak i aromat. Kolejnym etapem jest dojrzewanie wyrobu, które zajmuje kilka dni.

Polędwiczki z Wędzarni

­
– odpowiedniego, niepowtarzalnego smaku nadaje im długie peklowanie solą kuchenną z dodatkiem pieprzu, czosnku, liścia laurowego, ziela angielskiego. 10 ­godzinne wędzenie wydobywa odpowiedni bukiet smakowy, jednocześnie nadając polędwiczkom brązowo – wiśniowy odcień. Następnym etapem jest dojrzewanie polędwiczek.

Szynka z Wędzarni

­
– peklowana jest przez 6 dni w zalewie solankowej w towarzystwie pieprzu, czosnku, ziela angielskiego oraz liścia laurowego. Tak przygotowaną szynkę wędzimy przez 7 godzin dymem z drewna olchowego, który nadaje jej niepowtarzalny smak i aromat wędzonki, jak również charakterystyczny złoto­ brązowy odcień.

Boczek z Wędzarni

– peklowany jest w zalewie solankowej z dodatkiem naturalnych przypraw. Następnie trafia do wędzarni opalanej drewnem, gdzie wędzi się przez około 6 godzin.

Kumpiak proniewicki

– to regionalny wyrób wędliniarski z pogranicza Podlasia i Litwy. Kumpiak, to specjalnie solona i suszona szynka z cienką warstwą tłuszczyku. Wędzona na zimnym dymie.